Dzień Otwarty Szkoły

1 lutego 2020 roku ,,Trójka’’ po raz kolejny gościła najmłodszych sierpczan wraz z ich rodzicami. Wszyscy nauczyciele i pracownicy włożyli wiele starań, aby podczas Dnia Otwartego pokazać naszą szkołę taką, jaką jest- przyjazną uczniom, nowoczesną, kreatywną i stawiającą na wszechstronny rozwój swoich wychowanków. Pani dyrektor Ewa Rycharska w towarzystwie pani dyr. Jolanty Chyżyńskiej oraz pani dyr. Doroty Ossowskiej powitała najważniejszych w tym dniu gości – dzieci i ich rodziców oraz przybyłych przedstawicieli Urzędu Miasta, radnych, przedstawicieli związków zawodowych, przewodniczących osiedli, przyjaciół szkoły, sierpeckie media, a także nauczycieli i pracowników.

Pani dyr.Ewa Rycharska powiedziała, że Dzień Otwarty jest okazją do przedstawienia oferty edukacyjnej szkoły. Dzieci i ich rodzice mogą obejrzeć pracownie, ich wyposażenie oraz uczestniczyć w zajęciach. Wspomniała, że bogate życie naszej szkoły jest ciekawie dokumentowane i zamieszczane na Stronie internetowej szkoły. Pani dyr. Dorota Ossowska wspomniała o projektach unijnych realizowanych w naszej placówce: dwóch projektach Erasmus + oraz Szkole Ćwiczeń, które nie tylko wzbogacają wyposażenie placówki, ale także angażują i integrują uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Pani dyr. Jolanta Chyżyńska zaprosiła  wszystkie dzieci do tego, aby stały się uczniami naszej szkoły, a ich rodzicom przypomniała o zasadach i terminach rekrutacji najmłodszych. Pan Marek Zdrojewski, inspektor Wydziału Oświaty zapewnił wszystkich, że ,,Trójka’’ to szkoła, która ma serce na dłoni dla wszystkich swoich uczniów, to gwarancja fantastycznej zabawy i przyjemnej nauki.

Pani Bogumiła Rzeszotarska w ciepłych słowach zwróciła się do najmłodszych i zachęciła do udziału w zabawie. Szkolny zespół ,,Trójeczki’’wykonał piosenkę ,,Witajcie w naszej bajce’’, która była zaproszeniem do zwiedzania bajecznie kolorowej i rozbudzającej ciekawość ,,Trójki’’. Następnie wszystkie przybyłe dzieci otrzymały paszporty do szkoły lub przedszkola, wybrały sobie przewodnika – nauczyciela wcielonego w bajkową postać i w małej grupie poznawały szkołę. Na trasie zwiedzania było mnóstwo atrakcji. W malej sali gimnastycznej przygotowano różnorodne ćwiczenia sprawnościowe, a chusta animacyjna dostarczała zabawy i sprawdzała refleks. W krainie zagadek czekały na dzieci zagadki i łamigłówki dla mądrej główki. W kąciku chemika dzieci same tworzyły chemiczne jojo, były świadkami kolorowych płomieni i małych wybuchów. Jak co roku wielkim zainteresowaniem cieszył się  Zamek Wróżek, z którego goście wychodzili  z roześmianymi, pomalowanymi buźkami. W bibliotece, królestwie książek, najmłodsi chętnie włączali się do zabawy – bez trudu odgadywali zagadki te łatwe i te nieco trudniejsze. Dały radę! W sali Małego przyrodnika udowodniły, że wiedzą, co należy zrobić, aby z małego ziarenka wyrosła rzeżucha na wielkanocny stół. W pracowni komputerowej uczestniczyły w programowaniu robotów oraz obserwowały pracę drukarki 3D i wydrukowane efekty – prawdziwe gwizdki. Układały również puzzle na monitorze interaktywnym. Jak co roku wszystkich zachwycił ,,Magiczny dywan’’ ,m.in. łapanie balonów, które naprawdę pojawiały się znienacka i szybko znikały. Starsi koledzy ze Szkolnej Drużyny PCK uczyli najmłodszych udzielania pierwszej pomocy, a młodzi biolodzy odkrywali ciekawostki tej klasopracowni. W innym miejscu mali goście wyczarowywali balonowe stworki, zdobiąc balony kolorowymi, bibułowymi elementami oraz piórkami. Opiekunowie oddziałów przedszkolnych oraz grup zerowych też przygotowali moc atrakcji. Najmłodsi przenieśli się do morskiej krainy, w której powitały ich panie piratki i zaprosiły do podziwiania żaglówek oraz głębin morskich. Było tez miejsce na wyczarowywanie morskich zwierząt oraz kreatywną zabawę zarówno tu, jak i w świetlicy dla najmłodszych. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi mogli obejrzeć dwie świetlice dla starszych dzieci, w których najmłodsi wyklejali kolorowe rybki i inne fantazyjne stworki, a ich rodzice mogli wysłuchać  informacji o zasadach pracy świetlicy. Nie zabrakło też propozycji kulinarnych. ,,Mały kucharz’’ zaprosił na smaczne przekąski, kolorowe kanapki i soki, a panie kucharki częstowały wszystkich pysznymi goframi z bitą śmietaną i owocami. Był też popcorn i wata cukrowa. Po skończonej trasie zwiedzania każde dziecko trzymało w ręku zapełniony kolorowymi stemplami Paszport do szkoły lub przedszkola. To znak, że dzieci egzamin zdały na szóstkę.

Mamy nadzieję, że zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom udzieliła się atmosfera ,,Trójki’’-pełna życzliwości i troski o każde dziecko. Wierzymy, że nasza oferta upewniła Państwa w przekonaniu, że wybór naszej szkoły to trafny wybór.

facebook