„BĄDŹ BEZPIECZNY NA DROGACH” W RAMACH PROGRAMU „B JAK BEZPIECZNY, N JAK NIECHRONIONY”

W dniach 21 – 23.01.2019 roku  odbyły  się apele  dla szkolnej społeczności ( dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów  klas III, IV, V)  na temat „Bądź bezpieczny na drogach”, w ramach programu profilaktycznego „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Uczniowie klasy IVd  pod kierunkiem  wychowawczyni pani Marty Sochockiej, pedagoga szkolnego pani Jolanty Wojdy zaprezentowali szkolnej społeczności zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ukazując znaczenie różnych znaków drogowych: zakazu, nakazu, ostrzegawczych oraz informacyjnych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu  przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, stosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz przepisy poruszania się po drogach poza obszarem zabudowanym. Omówili również zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Uczniowie  zachęcali do używania elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą nam uratować życie. Zachęcali do przestrzegania zasad bezpieczeństwa słowami wierszy i piosenki:

„Od obuwia aż do głowy,

Cały  jestem odblaskowy,

 Więc na luzie jeżdżę, chodzę,

Wszyscy widzą mnie na drodze.

 Przepisowy ruch drogowy i pieszy,
Własne zdrowie zawsze w głowie mam,

Każdy przepis taki mały, a cieszy
I ratuje czasem życie nam”.

Młodzi artyści uświadamiali szkolnej społeczności, że należy być ostrożnym i rozważnym na drogach, by nie ulec wypadkowi.

„….Pamiętajcie zatem, że drogi są niebezpieczne
I każdy wędrowiec mały

musi pilnie uważać na światła i sygnały.
Jeśli będziemy ostrożni
to dożyjemy długich lat.
Mając w głowie dużo wiedzy,

\Możemy drogami bezpiecznie ruszać w świat!”

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą przestrzegać przepisów drogowych, zwiększając swoje bezpieczeństwo na drogach. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

facebook