Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt…

”Naprawdę jaka jesteś,nie wie nikt…”
Takie hasło towarzyszyło uroczystości szkolnej z okazji Dnia Kobiet, która odbyła się -jak co roku- w ”Trójce’.  Z wielką radością gościliśmy w szkole zacne i niezawodne Panie Emerytki, które zawsze pamiętają o nas. Uroczystość uświetnili swoją obecnością mili goście:
Pan Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta Sierpca,
Pan Marek Zdrojewski – Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury,
Pani Dorota Żbikowska – Inspektor Wydziału Oświaty i Kultury, 
Pani Teresa Domagalska – Prezes Powiatowego Oddziału ZNP w Sierpcu,
Pani Sylwia Skrzyńska – Przewodnicząca Rady Rodziców,
Pan Waldemar Frydrychowicz – Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sierpcu oraz przedstawiciele rodziców uczniów naszej szkoły, a także sierpeckie media. 
Akademię poprowadzili uroczy konferansjerzy – Filip Kędzierski i Wiktor Stahlke, którzy towarzyszyli dziewczętom w piosence ”Kawiarenki” rozpoczynającej montaż poetycko-muzyczny. Sceneria była zaaranżowana na wzór kawiarni – KAWIARNIA EWA. Członkowie koła teatralno-recytatorskiego ”Figielek” prezentowali utwory sławiące piękno kobiet, ich zalety, urok i wdzięk. Zapewniali, że pamiętają o Paniach na co dzień, nie tylko od święta, ponieważ:
”… mimo wszystkich wad, niestety, dziś żyć nie można bez kobiety.”
Montaż słowny przeplatany był znanymi i lubianymi piosenkami: 
”Kawiarenki” czy ”Być Kobietą”. Nasi uczniowie, jak zwykle, dali z siebie wszystko i akademia wypadła perfekcyjnie i Dużą niespodzianką był taniec ”4 wspaniałych”(chłopców z kl. VIIc,d i VIb), który podobał się chyba najbardziej. 
Uroczystość zakończyła się też miłym akcentem – P. Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta Sierpca oraz P. Marek Zdrojewski – Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury wręczali Paniom tulipany z okazji Ich święta. Wszystkie Panie zostały też obdarowane upominkami przygotowanymi przez P.Martę Gajdkowską. Nie zabrakło oczywiście przysłowiowego 100lat, które zagrał Kamil Ulicki z kl. VIb. Spotkanie zakończyło się sympatycznymi rozmowami przy herbatce i słodkościach. 
Akademię przygotowali: członkowie koła teatralno-recytatorskiego ”Figielek”, zespołu wokalnego i chóru szkolnego pod opieką Pań:  Joanny Guzowskiej, Elżbiety Szczepańskiej, Małgorzaty Puszcz, Małgorzaty Trojanowskiej, Marii Szadkowskiej. 
Nagłośnienie – P. Artur Tyndorf. 
Scenografia uroczystości – P. Marta Gajdkowska. 

facebook