Światowy Dzień Rzucania Palenia

 Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu od wielu lat włącza się
w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia.  W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 21 listopada  2019 roku.  Uczniowie klas III, VI, VII i VIII realizują programy antytytoniowe, których głównym celem jest  zapobieganie paleniu wśród młodzieży szkolnej, zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowanie postaw asertywnych  związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia papierosów. Klasy VII i VIII obejrzały edukacyjny film na temat uzależnienia od nikotyny i wzięły udział w pogadance
z pedagogiem szkolnym.

Uczniowie klas III, VI, VII  wzięli udział w  apelu na temat  „Stop nałogom”.
 Salę zdobiły transparenty o tematyce antytytoniowej, zachęcające do rzucania palenia: „Nie pal, stokrotnie proszę”, „Nie pal przy mnie, proszę, bo tego nie znoszę!”,  „Dobra jest szalenie moda na niepalenie”.  Szkolny chór,  pod kierunkiem pani M. Puszcz, przygotował piosenkę pt. „Moda na niepalenie”,  którą zaprezentowano kilkakrotnie przed społecznością uczniów.

Oto fragment piosenki:

„W każdej rodzinie chcemy być zdrowi,
Walkę za nałogiem podjąć gotowi,
Żyć z nikotyną jest niebezpiecznie,
Walczmy więc wszyscy bardzo skutecznie”.

Cieszymy się, że nasi uczniowie swoją pozytywną postawą, poprzez recytację wierszy  oraz wymowne słowa piosenki  zachęcali do zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkich używek. Mamy nadzieję, że dzięki  realizacji programów oraz udziałowi w ogólnopolskich akcjach antytytoniowych przyczynimy się do świadomej odmowy sięgnięcia po pierwszego papierosa przez naszą młodzież.  Oby uczniowie zapamiętali słowa „Dobra jest szalenie moda na niepalenie”.

facebook